Marketingovi zapisi za narusheni fakti

Ние управляваме магазин, в който се записват продажбите с помощта на касата. Много често клиентите искат да плащат за закупени стоки в чуждестранна валута, обикновено в евро. Допълнителен ли е записът върху фискалната сума в далечна валута?

В клуба от изкуството. 111 раздел 3а, т. 1 от Закона за ДДС, чрез водене на записи с помощта на касови апарати, данъкоплатците са длъжни да отпечатат разписка или фактура от всички продажби и да направят разпечатан документ на клиента.

В § 10, ал. 1, точка 14 от регламента относно техническите условия, подобно на § 8, ал. 1, точка 14 от Наредбата за касовите апарати, която включва данни, които трябва да бъдат взети предвид във фискалната сметка, задължително трябва да обозначаваме валутата, в която са регистрирани продажбите, поне за цялата сума на брутните продажби.

Основните критерии и техническите условия, които касовите апарати трябва да направят, в края на краищата се записват в раздел 2 от регламента относно техническите условия.

Да, в проект § 14, ал. 1 от настоящия регламент, програмата за продажби в бизнеса трябва да бъде, inter alia, функция: даване на възможност на данъкоплатеца да промени наименованието на валутата, в която е записана продажбата, или нейното съкращение, както и да програмира предварително дадената промяна, като въведе дата и час на промяна; запазване на датата и часа на започване на записи за продажби в друга валута във фискалната памет, както и преобразуване на сумата от брутната сума на продажбите в отдалечени валути, докато резултатът от конвертирането според валутния курс и сетълмента на плащания иска да бъде включен във фискалната разписка след фискалното лого с логото на дадените валути ; преобразуването трябва да се извърши с чувствителност не по-малка от шест десетични знака, а резултатът от преобразуването трябва да се закръгли до две десетични знака.

А за съкращението на имената на чуждестранните валути се използват символите, които се използват от Националната банка на Полша.

По този начин, ако данъкоплатецът има идея да продава материали за съзнанието на потребителите, които плащат стойност в чуждестранна валута, така че по правило трябва да има касов апарат, подреден в стойност, която да гарантира конвертирането на валутния курс.

От формата, представена във въпроса, може да се заключи, че курсът за закупените артикули трябва да се използва в евро, тъй като стойността на договора ще бъде изразена в злоти. Наредбите, които се занимават с ДДС, не регламентират въпроса какъв валутен курс трябва да признаем за конвертиране на сумата PLN в EUR.